Linkowisko #69 | TECHNOFOBIA

Cześć! Zapraszamy Cię na kolejną dawkę technologicznych newsów z tego tygodnia.Do przeczytania we czwartek!

Maciej & Artur

Komiks O Statystyce Dla Dzieci

Czy wiesz, dlaczego kanapka z masłem orzechowym (zbyt) często spada masłem orzechowym do dołu? Nauka wie! Nazywa się to fenomenem tosta z masłem i oczywiście, że istnieją na to wzory matematyczne, które policzą nam prawdopodobieństwo z jakim będziemy musieli wybrać się do lodówki dwa razy.

No i słuchajcie, TO SĄ WAŻNE RZECZY, na tyle ważne, że postanowiłam nieść ten orzechowy kaganek oświaty już wśród najmłodszych i tym samym prezentuję Wam pierwszy w Polsce komiks dla dzieci o nauce i statystyce – „Róża, a co chcesz wiedzieć? Czyli czego liczby uczą nas o świecie”!!! Nie ma tylu wykrzykników na tym świecie, by oddać moją ekscytację!!!

W komiksie miniczytelnicy śledzą przygody 11-letniej Róży i jej młodszej siostry Maliny, i wraz z nimi uczą się podstawowych pojęć statystycznych i ich zastosowania, a także tego, jak nie dać się oszukać fake newsom, gazetowym nagłówkom i „amerykańskim naukowcom”.

Czego się dowiedzą z książki?

🍩 Co znaczą podstawowe pojęcia statystyczne i do czego mogą nam się przydać?

🍩 Jak działa nauka i dlaczego możemy jej ufać?

🍩 Dlaczego czasem wyciągamy błędne wnioski na temat tego, co nam się przydarza?

🍩 Jak odróżnić rzetelną wiedzę naukową od fake newsa?

🍩 Jak nie dać się oszukać liczbom i gazetowym nagłówkom?

🍩 Co to jest sztuczna inteligencja i czy naprawdę nigdy się nie myli?

🍩 A to nie wszystko, bo uzupełnieniem treści książki będą praktyczne lekcje programowania w języku Scratch!

Klawo? Klawo. A jeszcze bardziej klawe jest to, że właśnie ruszyła przedsprzedaż komiksu. O tu: https://cutt.ly/komiksRoza

Kupując komiks w przedsprzedaży otrzymasz SZEŚĆ różnych prezentów za zupełną darmoszkę, a słuchajcie, ja studiowałam statystykę i powiem Wam, że za darmo, to całkiem tanio!

Publikacja będzie idealna dla miniludzi w wieku od 7 lat, ale uwaga, po lekturze tego komiksu będą tak świetnie rozumieć liczby, że nie dadzą się potem oszukać na pieniądze z komunii!!!

Czy wiesz, jak policzyć prawdopodobieństwo, że kanapka spadnie nam na podłogę masłem orzechowym do dołu? Skąd wiemy, że syrop na kaszel działa? W jaki sposób matematyka potrafi przepowiadać przyszłość? Najwyższy czas się tego dowiedzieć, więc hop hop, galopujemy do sklepu niczym najbardziej zadowolone w świecie gazelki! Tam też znajdziecie przykładowy fragment komiksu i mnóstwo dodatkowych informacji na temat projektu!

Zapraszam! 

Ta sekcja została przygotowana przez naszego partnera DAC.digital

Blockchain - rewolucja w świecie biznesu

Blockchain to popularny buzzword - wszyscy wiedzą, że warto skorzystać z tej technologii, ale nikt wie dlaczego. Zebraliśmy dla Was 10 biznesowych case'ów, w których blockchain rozwiązuje realne problemy, a nie tylko intrygująco brzmi. Sprawdźcie, jak zwiększa cyberbezpieczeństwo i uniemożliwia hakerskie ataki, jak poprzez cyfrowe zarządzanie dokumentacją medyczną ulepsza system opieki zdrowotnej i jaki ma wpływ na transformację sektora energetycznego. Jak blockchain odmienia inne branże?

Artykuł napisany w języku angielskim

Blockchain - rewolucja w świecie biznesu

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY I NEWSY JAKIE WYBRAŁEM DLA CIEBIE: